Şener Özler Çocuk ve Mimarlık Resim Yarışması XI Sonuçlandı

MO İstanbul 19 Nisan 2017 Çarşamba

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi olarak düzenlediğimiz “Oyun” temalı XI. “Şener Özler Çocuk ve Mimarlık Resim Yarışması” sonuçlandı. Yarışmamıza Türkiye çapında 23 şehirden toplam 1474 eser katıldı.

İlk ve ortaöğretim öğrencilerinin katıldığı 1-2-3-4-5-6-7-8. sınıflar olmak üzere 8 kategoride yapılan yarışmada, Zafer Atmanoğlu, Aysel Durgun, Derya Gençer Erdoğan, Nur Balkır, Simla Sunay ve Hülya Pekşen Yavuz’dan oluşan seçici kurulun yaptıkları değerlendirme sonucunda, 1474 resimden 80 ödül ve 78 sergileme olmak üzere toplam 158 eser seçilmiştir.

Sergi açılışı ve ödül töreni 24 Nisan 2017 Pazartesi günü saat 14.00’te Karaköy binamızda yapılacak, sergi 02 Mayıs 2017 tarihine kadar gezilebilecektir.

Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi kutlar, başarılarının devamını diler, öğretmen ve aileleriyle birlikte ödül töreni ve sergi açılışına katılımlarını bekleriz.

Saygılarımızla

TMMOB Mimarlar Odası

İstanbul Büyükkent Şubesi

Sergi ve ödül töreni için adres:

Karaköy, Kemankeş Cad. No.31

Beyoğlu-İstanbul

Tel: 0212-251 49 00/204

www.mimarist.org


Sonuçlar:

Konusu “Oyun” olan 11. “Şener Özler Çocuk ve Mimarlık Resim Yarışması”nın Seçici Kurulu aşağıda isimleri yazılı üyelerle toplanmış ve ekte listeleri bulunan sonuçları almışlardır.

Seçici Kurul Üyeleri:

Zafer Atmanoğlu – Resim Öğretmeni

Aysel Durgun – Mimar

Derya Gençer Erdoğan – Sınıf – Resim Öğretmeni

Nur Balkır –Grafik Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi

Simla Sunay – Mimar

Hülya Pekşen Yavuz – Mimar

18.04.2017

Ödüller ve Sergilemeler

  1. Sınıf – Ödül (10 adet resim)

Ada Durmaz

Güney Genco

Hasan Demir Güloğlu

Hera Asya Lynn Mosier

Nihal Bostancıoğlu

Elif Şen

Doğa Hürrem Ceylanoğlu

Beril Asya Bölükbaşı

Koza Balkır

Masal Naz Gül

  1. Sınıf – Sergileme (10 adet resim)

Devin Nisan Olgun

Kerem Mustafahasan

Nihal Bostancıoğlu

Arhan Seren

Beril Bolat

Ella Cihangir

Ahmet Faruk Yüce

Hayal Ezel Akgün

Muhammet Ali Kaynak

Mira Kahvecioğlu

  1. Sınıf – Ödül (10 adet resim)

Serra Tekez

Ömer Şamil Taner

Ecrin Akdeniz

Duru Nisa Canbulat

Yusuf Kaan Yıldız

Eren Ayar

Ömer Yılmaz

Osman Gökay Demirhan

Alp Giray Zengin

Asya Bıçakcılar

  1. Sınıf – Sergileme (11 adet resim)

Zeynep Tepe

Berat Çınar Adıgüzel

Burak Afacan

Duru Esen

Demir Demiralp

İlayda Kartal

Tuana Keskin

Ece Yazgan

Meryem Zeren Özel

Sedat Taylan Örs

Beren Ertaş

  1. Sınıf – Ödül (10 adet resim)

Sarp Koç

Yağmur Yaşlıca

Sude Kahraman

Bilal Arda Güngör

Yusuf Kaan Şahin

Yağmur Ece Turan

Dilanaz Çavuşoğlu

Aytül Söylemez

Melis Ceylin Bayoğlu

Şiir Şükran Dinar

  1. Sınıf – Sergileme (10 adet resim)

Yağmur Sarıçam

Arife Bengü Temec

Efe Sevinç

Nehir Özalp

Yağmur Aksoy

Mark Alp Marangozoğlu

Toprak Efe Yılmaz

Azra Koç

Göktürk Ünal

Deniz Peker

  1. Sınıf – Ödül (10 adet resim)

Zeynep Candan

Mihrimah Aktaş

Bilge Deniz Tutkun

Elif Güldibi

Sencer Koçak

Naz Özbağ

Boğaçan Güner

Sena Işık

Ceren İlmen

Ayşe Nil Durmaz

  1. Sınıf – Sergileme (11 adet resim)

Hande Serbes

Yiğit Çimen

Emel İklim Can

Tamay Çetin

Türkü Çetin

Ece Sena Nazlı

Elif Tuğçe Yaşar

Sudenaz Mahmutoğlu

Elanur Salim

Zeynep Mutlu

Yeliz Ann Şanal

  1. Sınıf – Ödül (10 adet resim)

Kübra Yılmaz

Efe Mert Sarp

İlhan Kaan Türköver

Ali Önder Çilingir

Ali Murat Yılmazer

İremsu Gül

Teoman Emre Apak

Samıyakhon Boburkhonova

Bilge Yıldız

Nazlı Ege Yalçın

  1. Sınıf – Sergileme (10 adet resim)

Gizem Kurnaz

Deniz Tekince

Elif Karnıaçık

Elif Kızıl

Defne Nil Gülekim

Lidya Kurtaş

Gözde Memişoğlu

Ege Sevimli

Defne Naz Tiftikçioğlu

Ahu Yeşil

  1. Sınıf – Ödül (10 adet resim)

Bora Veli Gerçek

İdil Ükünç

İlkay Bugse Doğan

Yusuf Tekidi

Yiğit Sarıçiçek

Alara Tosyalı

Asude Resuloğlu

İrem Aktaş

Aleyna İlayda Çelebi

Hümeyra Bengisu Karasu

  1. Sınıf – Sergileme (10 adet resim)

Zuhal Zümrütler

Hümeyra Bengisu Karasu

Hayri Efe Uğuz

Kaya Yüzseven

Ömer Faruk Kırkıl

Sudenur Genç

Şevval Koç

Dilanur Özcan

Metin Eren Noman

Nisanur Bektaş

  1. Sınıf – Ödül (10 adet resim)

Ilgıt Ergüney

Gizem Tuzan

Bilge Bostanbaşı

İdil Yakay

Betül Erat

Maya Öztaş

Ayşegül Coşgun

Semra Şİmşek

Nisa Yazoğlu

Orhun Yakay

  1. Sınıf – Sergileme (10 adet resim)

Hülya Özel

Sedenur Aşkın

Yakup Aşkın

Zehra Tekin

Serpil Özkır

Fatımanur Kantar

Aliye Ahsen Çebi

Merve Fidanboy

Tülin Özben

Zehra Nur Armutcuoğlu

  1. Sınıf – Ödül ( 10 adet resim )

Umut Demir

Zeynep Çakır

Asiye Azizi

Sevda Aşkın

İrem Sugüneş

Ahsen Zeynep Varol

Aybüke Nazlı

Ada Mina Turan

Deniz Tüz

Beyza Öztürk

  1. Sınıf – Sergileme (6 adet resim)

Nazlıcan Oruç

Aybüke Uzun

Derin Turguner

Ahsen Zeynep Varol

Asude Yüksel

Asiye Azizi

 

 

 

 

MO İstanbul 19 Nisan 2017 Çarşamba

Yaklaşan Etkinlikler

2MaySal19:00Prof. Dr. Doğan Kuban Söyleşisi: "Geleceği Hangi Bağlamda Tasarlayabiliriz?"19:00 Yeldeğirmeni Sanat MerkeziEtkinlikler:Diğer Etkinlikler

12MayCum09:0028. Uluslararası Yapı ve Yaşam Kongresi09:00 TMMOB Mimarlar Odası Bursa Şubesi Konferans SalonuEtkinlikler:Panel-Konferans

12MayCum09:00İstanbul'un Jeolojisi Sempozyumu09:00 Kadir Has Üniversitesi Cibali KampüsüEtkinlikler:Panel-Konferans