Geçmiş Dönem Şube Yönetim Kurulları

MO İstanbul 26 Ekim 2015 Pazartesi

1. Dönem

İdare Heyeti Reisi: Faruk Akçer
Umumi Katip: Sadi Ulkay
                       Tekin Aydın
Muhasip Aza: Ercümend Bigat
Aza: Faruk Sırmalı
Aza: Muhittin Güven
Aza: Adnan Kuruyazıcı
Aza: Ertuğrul Menteşe
Aza: Gazanfer Erim

2. Dönem (22.12.1956-21.12.1957)

İdare Heyeti Reisi: Faruk Akçer
Umumi Katip: Tekin Aydın
Muhasip Aza: Ercümend Bigat
Aza: Perran Doğancı
Aza: Gazanfer Erim
Aza: Altay Erol
Aza: Veysi Selimoğlu

3. Dönem (02.01.1958-17.12.1958)

İdare Heyeti Reisi: Faruk Süreyya Akçerumumi
Katip: Tekin Aydın (İstifa 03.02.1958)
Umumi Katip: Sadi Ulkay (03.02.1958’den İtibaren)
Muhasip: Ercüment Bigat
Üye: Gazanfer Erim
Üye: Muhittin Güven (İstifa 03.02.1958)
Üye: Adnan Kuruyazıcı
Üye: Faruk Sırmalı
Üye: Ertuğrul Menteşe(03.02.1958’den İtibaren)

4. Dönem (02.01.1959-30.01.1960)

İdare Heyeti Reisi: Faruk Süreyya Akçer
II.Reis: Adnan Kuruyazıcı (05.11.1959’dan İtibaren)
Umumi Katip: Sadi Ulkay
Muhasip Üye: Adnan Kuruyazıcı (İstifa 05.11.1959)
Muhasip Üye: Orhan Demiraslan(18.11.1959’dan İtibaren)
Üye: Orhan Demiraslan
Üye: Uğur Gündeş
Üye: Altan Öke
Üye: Orhan Şiper

5. Dönem (02.02.1960-24.01.1961)

İdare Heyeti Reisi: Mesut Evren
II. Reis: Sadi Ulkay (İstifa 01.09.1960)
II.Reis: Hüseyin Osman Baban (15.12.1960)
Sekreter Üye: Nevzat Kurdoğlu
Muhasip: Vahit Erhan
Üye: Niyazi Duranay
Üye: Hüseyin Osman Baban
Üye: Cengiz Özgüven
Üye: Erdem Talu (08.09.1960)

6. Dönem (31.01.1960-27.01.1962)

İdare Heyeti Reisi: Aydın Boysan
İdare Heyeti Reis Vekili: Arman Güran
Katip Aza: M. Erol Kulaksızoğlu
Muhasip Aza: Lütfi Zeren
Aza: Maruf Önal
Aza: Affan Kırımlı
Aza: Hayati Tabanlıoğlu

7. Dönem (10.02.1962-18.01.1963)

Başkan: Aydın Boysan
II. Başkan: Ali Naki Erkılıç
Sekreter Üye: İ.Hulusi Güngör
Muhasip Üye: Levent Aksüt
Üye: M. Erol Kulaksızoğlu
Üye: Hayati Tabanlıoğlu
Üye: Lütfi Zeren

8. Dönem (25.01.1963-06.01.1964)

Başkan: Haluk Baysal
II. Başkan: İ.Hulusi Güngör
Sekreter Üye: A.Turhan Uyaroğlu
Muhasip Üye: Sadi Ulkay
Üye: Levent Aksüt
Üye: Muhteşem Giray (İstifa 21.02.1963)
Üye: Sermet Gürel
Üye: Samim Oktay (21.03.1963’den İtibaren)

9. Dönem (15.01.1964-19.01.1965)

Başkan: Haluk Baysal
II.Başkan: İ.Hulusi Güngör
Sekreter Üye: A. Turhan Uyaroğlu
Muhasip Üye: Sadi Ulkay
Üye: Samim Oktay
Üye: Erdem Talu
Üye: Nişan Yaubyan (İstifa 09.03.1964)
Üye: Ergün Ersöz (16.03.1964’den İtibaren)

10. Dönem (19.01.1965-10.01.1966)

Başkan: M. Nevzat Erol
II.Başkan: Muhteşem Giray
Sekreter Üye: Doğan Hasol
Muhasip Üye: Sadi Ulkay
Üye: Turhan Uyaroğlu (İstifa 22.02.1965)
Üye: Hamdi Şensoy
Üye: Erdem Talu
Üye: Fuat Yüzbaş (22.02.1965’den İtibaren)

11. Dönem (17.01.1966-23.12.1966)

Başkan: M.Nevzat Erol
II.Başkan: Niyazi Duranay
Sekreter Üye: Doğan Hasol
Muhasip Üye: Ahmet Fuad Yüzbaş
Üye: Firuzan Baytop (İstifa 28.03.1966)
Üye: Engin Çetiner (28.03.1966’dan İtibaren)
Üye: Demirtaş Ceyhun
Üye: Ş.Nurdoğan Özkaya

12. Dönem (10.01.1967-25.12.1967)

Başkan: Niyazi Duranay
II.Başkan: Vahit Erhan
Sekreter Üye: Demirtaş Ceyhun
Muhasip Üye: Ahmet Fuad Yüzbaş
Üye: M.Nevzat Erol
Üye: Ş.Nurdoğan Özkaya
Üye: Hikmet Koç

13. Dönem (19.01.1968-02.01.1969)

Başkan: Niyazi Duranay
II.Başkan: Vahit Erhan
Sekreter Üye: Demirtaş Ceyhun
Muhasip Üye: Erdem Yiğiter
Üye: Orhan Şiper (İstifa 15.03.1968)
Üye: Nevzat Kurdoğlu
Üye: Muhteşem Giray (İstifa 01.03.1968)
Üye: Erdal Aktulga (15.03.1968’den İtibaren)
Üye: Gazanfer Erim (01.03.1968’den İtibaren)

14. Dönem (11.01.1969-10.01.1970)

Başkan: Niyazi Duranay
II.Başkan: Şazi Sirel (14.01.1969)
Sekreter Üye: Demirtaş Ceyhun
Muhasip Üye: Erdem Yiğiter
Üye: Orhan Şahinler
Üye: Harun Özer
Üye: Erdal Aktulga
Üye: İlhan Tayman (İstifa 14.01.1969)

15. Dönem (10.01.1970-16.01.1971)

Başkan: Naki Erkılıç(İstifa 10.06.1971)
Başkan: Nurdoğan Özkaya(04.10.1970)
II. Başkan:Nurdoğan Özkaya(12.03.1970)
II. Başkan: Cevdet Hacaloğlu(04.10.1970)
Sekreter Üye: Güngör Kabakçıoğlu
Muhasip Üye: Kutlu Güzelsu
Üye: Nurdoğan Özkaya(12.03.1970)
Üye: Şazi Sirel(İstifa 23.09.1970)
Üye: Yaprak Ataman(25.07.1970)
Üye: Gündüz Gökçe
Üye: Orhan Şahinler(İstifa 07.10.1970)

16. Dönem (16.01.1971-16.01.1972)

Başkan: Selçuk Batur
Sekreter Üye: Engin Omacan
Muhasip Üye: Somer Ural
Üye: Ersen Gürsel
Üye: Yıldız Sey
Üye: Atilla Yücel
Üye: Metin Göktürk

17. Dönem (16.01.1972-14.01.1973)

Başkan: Niyazi Duranay
II. Başkan: Müşfik Erem
Sekreter Üye: Engin Omacan
Sayman Üye: Muhterem Yavuz
Üye: Somer Ural
Üye: Nili Özalp
Üye: Musa Samastı (İstifa 31.05.1972)

18. Dönem (14.01.1973-19.01.1974)

Başkan: Engin Omacan
II. Başkan: Müşfik Erem
Sekreter Üye: Yücel Gürsel
Muhasip Üye: Numan Öztepe
Üye: Niyazi Duranay
Üye: Mete Göktuğ
Üye: Tan Oral (İstifa 28.08.1973)

19. Dönem (29.01.1974-14.01.1975)

Başkan: Müşfik Erem
II. Başkan: Mehmet Fevzi Ulus
Sekreter Üye: Yücel Gürsel
Sayman Üye: Numan Öztepe
Üye: Argun Ogan
Üye: Vasıf Köksal
Üye: Ahmet Yoldaş

20. Dönem (21.01.1975-13.01.1976)

Başkan: Müşfik Erem (İstifa 06.05.1975)
Başkan: Vasıf Köksal(06.05.1975’den İtibaren)
II. Başkan: Mehmet Fevzi Ulus
II. Başkan: Argun Ogan
Sekreter Üye: Yücel Gürsel
Muhasip Üye: Halis Çimen
Üye: Argun Ogan
Üye: Vasıf Köksal
Üye: Yıldız Özkan (Uysal)
Üye: Müşfik Erem(06.05.1975’den İtibaren)

21. Dönem (20.01.1976-19.01.1977)

Başkan: Vasıf Köksal
II. Başkan: Argun Ogan
Sekreter Üye: Hasan Çakır
Sayman Üye: Yıldız Uysal
Üye: Mete Göktuğ
Üye: Faruk Almaç
Üye: Haluk Somer

22. Dönem (25.01.1977-24.01.1978)

Başkan: Engin Omacan
II. Başkan: Recep Karababa
Sekreter Üye: Yücel Gürsel
Sayman Üye: Yıldız Uysal
Üye: Mithat Kırayoğlu
Üye: Kayhan Şahinbeyoğlu
Üye: Musa Samastı

23. Dönem (31.01.1978-16.01.1979)

Başkan: Hasan Çakır
II. Başkan: Ufuk Doğrusöz (İstifa 08.08.1978)
II. Başkan: Mete Göktuğ (11.08.1978’den İtibaren)
Sekreter Üye: Halis Çimen
Sekreter Üye: Rasim Özkan (11.08.1978’den İtibaren)
Sayman Üye: Hüseyin Büyük
Üye: Mete Göktuğ
Üye: Rasim Özkan
Üye: Engin Omacan
Üye: Polat Akbulut (08.08.1978’den İtibaren)

24. Dönem (23.01.1979-15.01.1980)

Başkan: Mehmet Fevzi Ulus
II. Başkan: Erdal Aktulga
Sekreter Üye: Niyazi Duranay
Sayman Üye: Mehmet Bayhan
Üye: Hasan Çakır
Üye: Yücel Gürsel
Üye: Mehmet Yıldız

25. Dönem (22.01.1980-14.01.1981)

Başkan: Müşfik Erem
II. Başkan: Mehmet Yıldız
Sekreter Üye: Tayyar Kumbasar
Sayman Üye: Hasan Çakır
Üye: Yücel Gürsel
Üye: Niyazi Duranay
Üye: Sultan İşbitiren (Pınar)

26. Dönem (18.02.1981-22.12.1981)

Başkan: Müşfik Erem (İstifa 12.05.1981)
Başkan: Mehmet Yıldız (12.05.1981’den İtibaren)
II. Başkan: Mehmet Yıldız
II. Başkan: Halit Zengin (12.05.1981’den İtibaren)
Sekreter Üye: Tayyar Kumbasar
Sayman Üye: Hasan Çakır (İstifa 28.04.1981)
Sayman Üye: Suat Aydın (28.04.1981’den İtibaren)
Üye: Yücel Gürsel
Üye: Suat Aydın
Üye: Cavit Alioğlu

27. Dönem (09.02.1982-03.01.1984)

Başkan: Engin Omacan
II. Başkan: Mete Göktuğ
Sekreter Üye: Tayyar Kumbasar (İstifa 18.05.1982)
Sekreter Üye: Suat Aydın (18.05.1982’den İtibaren)
Sayman Üye: Behiç Ak (İstifa 22.03.1983)
Üye: Mehmet Yıldız(İstifa 23.11.1982)
Üye: Yücel Gürsel
Üye: Yalçın Dede
Üye: Sabri Çelikmen(29.03.1983’den İtibaren)
Üye: Sinan Şenil(23.11.1982’den İtibaren)

28. Dönem (19.01.1984-15.01.1986)

Başkan: Niyazi Duranay
II. Başkan: Memik Yapıcı
Sekreter Üye: Salih Şencan
Sayman Üye: Huriye Nacar
Üye: Türkız Özbursalı
Üye: Rengin Yonat (03.07.1984’den İtibaren)
Üye: Sultan Pınar (23.10.1984’den İtibaren)
Üye: Sinan Mert Şener (İstifa 03.07.1984)
Üye: Şendur Ergünü (İstifa 23.10.1984)

29. Dönem (08.02.1986-26.01.1988)

Başkan: Yücel Gürsel
II. Başkan: Mete Göktuğ
Sekreter Üye: Polat Akbulut
Sayman Üye: Halit Zengin
Üye: Niyazi Duranay
Üye: Memik Yapıcı
Üye: Kenan Şahin

30. Dönem (02.02.1988-13.02.1990)

Başkan: Yücel Gürsel
II. Başkan: Mete Tırman
Sekreter Üye: Raşit Gökçeli İstifa 10.01.1989)
Sekreter Üye: Süleyman Mazlum(10.01.1989’dan İtibaren)
Sayman Üye: H.Temel Akarsu(İstifa 10.01.1989)
Sayman Üye: Huriye Nacar(10.01.1989’dan İtibaren)
Üye: Niyazi Duranay(İstifa 30.12.1988)
Üye: Süleyman Mazlum
Üye: Halit Zengin(İstifa 16.08.1988)
Üye: Fehmi Erbaş(10.01.1989’dan İtibaren)
Üye: Polat Akbulut(27.09.1988’den İtibaren)

31. Dönem (01.03.1990-11.02.1992)

Başkan: Yücel Gürsel
II. Başkan: Salih Şencan
Sekreter Üye: Şener Özler
Sayman Üye: Tores Dinçöz
Üye: Mete Tırman
Üye: Yıldız Uysal
Üye: Garabet Panos
Üye: İbrahim Özkan
Üye: Erol İşcan
Üye: Süleyman Mazlum
Üye: Ümit Bayrak

32. Dönem (19.02.1992-18.02.1994)

Başkan: Oktay Ekinci
II. Başkan: Cengiz Eruzun
Sekreter Üye: İsmail Ertensayman
Üye: Necip Mutlu
Üye: Yıldız Uysal
Üye: Kaya Dinçer
Üye: Ernur Kalender
Üye: Raman Kalyoncuoğlu (İstifa 29.09.1992)
Üye: Yalçın Karakaya (İstifa 18.01.1994)
Üye: Mehmet Bozkurt (İstifa 25.01.1994)
Üye: Şinasi Sonuç
Üye: Ümran Yılmaz (29.09.1992’den İtibaren)
Üye: Haluk Uyar (18.01.1994’den İtibaren)
Üye: Armağan Şamcı (25.01.1994’den İtibaren)
Üye: İbrahim Tevetoğlu (01.02.1994’den İtibaren)

33. Dönem (20.02.1994-01.03.1996)

Başkan: Oktay Ekinci
II. Başkan: Cengiz Erzuzun
Sekreter Üye: Sunay Ereren
Sayman Üye: Necip Mutlu(İstifa 21.06.1994)
Sayman Üye: Asuman Ramazanbeyoğlu (21.06.1994’den İtibaren)
Üye: Ratip Kansu
Üye: Kubilay Önal
Üye: İ.Can Diril
Üye: Şener Özler
Üye: Yılmaz Kuyumcu
Üye: Korhan Gümüş

34. Dönem (01.03.1996-28.02.1998)

Başkan: Cengiz Eruzun
II. Başkan: Yıldız Uysal (01.08.1996’ya Kadar)
II. Başkan: Yılmaz Kuyumcu (01.08.1996’dan Sonra)
Sekreter Üye: Yıldız Uysal (01.08.1996’dan Sonra)
Sekreter Üye: Mücella Yapıcı (İstifa 25.04.1996)
Sekreter Üye: Yılmaz Kuyumcu (25.04.1996 – 01.08.1996)
Sayman Üye: Ali Hacıalioğlu
Üye: Mücella Yapıcı
Üye: Sema Kocabaş
Üye: Eyüp Muhcu
Üye: Ali Kara
Üye: Necati İnceoğlu (İstifa 25.06.1996)
Üye: Semra Şenol (26.06.1996’dan Sonra)
Üye: Erdinç Güner (İstifa 06.05.1997)
Üye: Kubilay Önal (06.05.1997’den Sonra)
Üye: Belgin Diril

35. Dönem (28.02.1998-04.03.2000)

Başkan: Afife Batur
II. Başkan: Erdal Aktulga
Sekreter Üye: Eyüp Muhcu
Sayman Üye: Sami Yılmaztürk
Üye: Çiğdem Türkoğlu
Üye: Hakan Dölgen
Üye: Ülkü Altınoluk
Üye: A.İsmet Yılmaz
Üye: Kubilay Önal
Üye: Yılmaz Kuyumcu (08.09.1998 Ayrılma)
Üye: Havva Kanbur (08.09.1998’den Sonra)
Üye: Esin Hacıalioğlu (03.11.1998 Ayrılma)
Üye: H.Bülend Tuna (03.11.1998’den Sonra)

36. Dönem (04.03.2000-03.03.2002)

Başkan: Erdal Aktulga
II. Başkan: Kubilay Önal
Sekreter Üye: H.Bülend Tuna
Sayman Üye: Sami Yılmaztürk
Üye: Havva Kanbur
Üye: Hasan Kıvırcık
Üye: Çiğdem Türkoğlu
Üye: Asuman Yeşilırmak
Üye: Fehiman Yurttaş
Üye: Mehmet Yazıcı
Üye: Nurfeşan Soyuer

37. Dönem (03.03.2002-15.02.2004)

Başkan: Eyüp Muhcu
II. Başkan: H.H.Günhan Danışman
Sekreter Üye: H.Bülend Tuna
Sayman Üye: Sami Yılmaztürk
Üye: Serpil Özuğurlu
Üye: Mehmet Yazıcı
Üye: Hasan Cevat Özdil
Üye: İsmail Hakkı Bulut
Üye: Erdinç Güner
Üye: Esin Köymen
Üye: Havva Kanbur

38. Dönem (03.03.2004-15.02.2006)

Başkan: Eyüp Muhcu
II. Başkan: Deniz İncedayı
Sekreter Üye: H.H. Günhan Danışman
Sayman Üye: Sami Yılmaztürk
Üye: Esin Köymen
Üye: Aynur Savaş
Üye: Abdurrahim Bayramoğlu
Üye: İsmail Doğanyılmaz
Üye: Erdinç Güner
Üye: Tuncay Gürpınarlı
Üye: Özden Kaya (20.12.2005 Asıl Üye)
Üye: Arif Atılgan (20.12.2005 İstifa)

39. Dönem (15.02.2006-27.01.2008)

Başkan: Eyüp Muhcu
II. Başkan: H.H.Günhan Danışman
Sekreter Üye: C.Sami Yılmaztürk
Sayman Üye: Ömer Mutlu
Üye: Deniz İncedayı
Üye: Sultan Pınar
Üye: Aynur Savaş
Üye: Tores Diçöz
Üye: Esin Köymen
Üye: İsmail Doğanyılmaz
Üye: Tuncay Gürpınarlı

40. Dönem (27.01.2008-13.03.2010)

Başkan: Eyüp Muhcu
II. Başkan: Deniz İncedayı (05.02.2009 İtibaren)
II. Başkan: H.H.Günhan Danışman (05.02.2009 Vefat)
Sekreter Üye: C. Sami Yılmaztürk
Sayman Üye: Ömer Mutlu
Üye: Bahattin Alpaslan
Üye: Mustafa Fazlıoğlu
Üye: Tores Diçöz
Üye: Gazanfer Karlıca
Üye: Ahmet Tercan
Üye: Tuncay Gürpınarlı
Üye: Özden Kaya Fidanboy

41. Dönem (17.03.2010-18.02.2012)

Başkan: Deniz İncedayı
II. Başkan: M.Sabri Orcan
Sekreter Üye: C.Sami Yılmaztürk
Sayman Üye: Ömer Mutlu
Üye: Gazanfer Karlıca
Üye: Tores Dinçöz (20.12.2011 İstifa)
Üye: Mustafa Fazlıoğlu
Üye: Feride Önal
Üye: Ayşen Ciravoğlu
Üye: Hüseyin Kargın
Üye: Taner Orhon (20.12.2011 İtibaren)
Üye: Yılmaz Yıldırım

42. Dönem (20.02.2012-21.02.2014)

Başkan: Deniz İncedayı
II. Başkan: M.Sabri Orcan
Sekreter Üye: C.Sami Yılmaztürk
Sayman Üye: Ömer Mutlu
Üye: Feride Önal
Üye: Gazanfer Karlıca
Üye: Mustafa Fazlıoğlu
Üye: Hüseyin Hüsnü Kargın
Üye: Mehmet Zafer Akdemir
Üye: Rahmi Ümit Bayrak
Üye: Zeynep Eres

43. Dönem (25.02.2014-14.02.2016)

Başkan: C. Sami Yılmaztürk
II. Başkan: Kubilay Önal
Sekreter Üye: Ali Hacıalioğlu
Sayman Üye: Can Taşkıran
Üye: Hüseyin Sinan Omacan
Üye: Esra Sert
Üye: Hande Akarca
Üye: Şehriban Çelebi
Üye: Ali Tuncay Gürpınarlı
Üye: Hüseyin Hüsnü Kargın
Üye: Eser Yağçı

 

MO İstanbul 26 Ekim 2015 Pazartesi

Etkinlikler

Cum17Kas - 19OcaKas 1719:00Oca 19Sergi: Düşünme ve Görselleştirme Aracı Olarak Türkiye'de Mimari Maket(Kasım 17) 19:00 - (Ocak 19) 18:00 Kategori:Diğer Etkinlikler

Cts16Ara10:00- 19:00“Kıyı Bölgelerinde Mimarlık: Akdeniz’in Doğa ve Kültür Değerleri Risk Altında!”10:00 - 19:00 Manavgat Belediyesi Atatürk Kültür MerkeziKategori:Panel-Konferans

Cum22Ara - 23Ara 2210:00Ara 23TMMOB Mühendislik, Mimarlık ve Şehir Plancılığı Eğitimi Sempozyumu10:00 - 19:00 (23) İnşaat Mühendisleri Odası Teoman Öztürk SalonuKategori:Panel-Konferans